Hosting, Hostyng, HOSTINH or HOSTYNH

Слово, яке означає: а) послуги щодо розташування чийогось сайту на певному сервері в інтернеті; б) дисковий простір на сервері для розташування сайту; в) інші можливості використання ресурсів серверу для нормального його функціонування, в українських засобах масової інформації має три написання: хостінг, хостинг, гостінг. Напр.: "Можна замовити хостінг "("Моя газета") Іноді колокацію уявляють як різновид хостингу, однак хостинг і колокація - операції різні (Український бухгалтерський тижневик "); "Щодо матеріального забезпечення, то воно, на відміну від інтернет-газети, мінімальне (реєстрація та гостінг) (С. Шум- лянський. Подвійна природа "Бонето" та ...)

Проте жодне із трьох написань не відповідає правописним нормам сучасної української літературної мови.

Згідно з "Українським правописом" у словах іншомовного походження g і h звичайно передають літерою г, пор.: gallon - галон; handicap - гандикап; habitus - габітус; halo - гало тощо. Лише в деяких словах, запозичених з англійської мови, через посередництво російської мови h передане літерою х (хокей, хол, хобі). Тому англійське hosting слід писати українською мовою з початковою літерою г.

У словах іншомовного походження - загальних назвах після приголосних д, т, з, с, ц, ж (дж), ч, ш, р перед наступним приголосним пишемо и, а не i, пор.: картинг, вестинг, айсинг.

Отже, правильним є написання гостинг.

Тетяна Івасишина, Ігор Коркач

Українська мова: Наук.-метод. журнал Ін-ту української мови 
НАН України. – 2004. - № 1. – С.53. - ISSN 1682-3540


TESTIMONIALS

  • ITS - Директор

    Компанія IJI IT GROUP не тільки розробила CRM-систему, а і провела тренінги для персоналу, підготувала Інструкції, надала інформаційну підтримку.

  • Газинвестпроект - Директор

    Ми получили полный комплекс услуг, связанный с созданием веб-сайта "с нуля".

  • Альянс Энерго Трейд - Директор

    Рекомендуємо компанію IJI IT GROUP як виконавця робіт, пов’язаних з розробкою і модернізацією сайтів.

 Contacts

IJI IT GROUP LLC

Phones:
Ukraine
+380 (44) 360-62-61
+380 (63) 205-84-81
+380 (50) 380-14-56

E-mail: inbox@ijigroup.com

More...

 MapНаверх